Chirurg stomatolog

W czym pomoże nam chirurg stomatolog?

Nie bez powodu mówi się, że gdy się uśmiechasz, połowa tego uśmiechu jest dla ciebie, druga połowa dla twarzy kogoś innego – widząc czyjeś uśmiechnięte usta, automatycznie sami czujemy się lepiej (wszystko za sprawą neuronów lustrzanych), dlatego większość z nas woli towarzystwo osób radosnych.

Zadania chirurga stomatologa

Chirurg stomatologAby jednak pozwolić sobie na szczery uśmiech ukazujący zęby, musimy zadbać o ich wygląd. Białe, zdrowe zęby wyglądają przecież o wiele lepiej niż te, które od dawna nie widziały dentysty. Czasami problemem nie jest jednak ich biel, a coś innego – złamanie czy martwica zęba. Z takimi sprawami poradzi sobie jedynie dobry chirurg stomatolog z Wrocławia. Wśród jego obowiązków wymienia się między innymi przeprowadzanie ekstrakcji – usuwanie dotyczy zazwyczaj zębów mądrości, które wyrzynają się nawet u ludzi dorosłych, a także zębów zepsutych, których już w żaden sposób nie da się naprawić – świadczą o tym stany chorobowe takie jak stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych czy głębokie złamania zębów. Zazwyczaj zabieg ekstrakcji wykonywany jest w znieczuleniu, aby oszczędzić pacjentowi bólu. Chirurg stomatolog zajmuje się także odsłanianiem zębów zatrzymanych w łuku oraz plastyką połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową. W przypadku włókniaków czy naddziąślaków, również chirurg stomatolog może je z powodzeniem usunąć. Do jego zadań należy także leczenie ropni oraz chorób gruczołów ślinowych, usuwanie torbieli twarzoczaszki, jak i prowadzenie terapii ortopedycznej złamań szczęki.

Chirurg stomatologMożemy liczyć na chirurga stomatologa również wówczas, kiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej. Zabieg ten pozwala na zastąpienie własnych zębów implantami, których wygląd jest całkowicie naturalny – implanty najczęściej wykonywane są z tytanu, gdyż materiał ten charakteryzuje się biokompatybilnością z ciałem człowieka – nie zdarzyło się jeszcze, aby implanty tytanowe zostały odrzucone przez organizm. Do chirurga stomatologa możemy udać się także wtedy, kiedy posiadamy diastemę – czyli szparę między jedynkami, która dla niektórych może być nieestetyczna (oczywiście jest to kwestia względna, wystarczy spojrzeć na Vanessę Paradis, która do tej pory nic nie zrobiła ze swoją diastemą, a więc ją w pełni akceptuje) – chirurg stomatolog może podciąć wędzidełko, którego przerost bardzo często jest powodem powstania diastemy (choć zabieg ten przynosi najlepsze efekty, jeżeli jest wykonywany u pacjenta w młodym wieku).

Wymienione zabiegi to tylko niektóre z działań realizowanych przez dobrego chirurga stomatologa.

Zostaw komentarz