leczenie uzależnienia od alkoholu

Czym kierować się przy wyborze psychologa?

W przypadku występowania różnego rodzaju problemów z obniżonym nastrojem, czy też na przykład problemów w rodzinie, czymś naturalnym jest poszukiwanie pomocy u profesjonalistów. Z pewnością, najlepiej w takiej sytuacji udać się do psycholog, bądź też psychoterapeuty, który może później przekierować dalej, na przykład do psychiatry. Oczywiście, przy wyborze odpowiedniego specjalisty, warto zwrócić uwagę na kilka niezmiernie ważnych kwestii.

Odpowiedni specjalista

psycholog z nastolatkiemBardzo ważne jest, aby wybierając odpowiedniego specjalistę tego typu, zwrócić uwagę na rodzaj problemu. I tak w przypadku problemów z zachowaniem dziecka, najlepiej udać się do takiego specjalisty, który posiada w tym właśnie zakresie odpowiednie doświadczenie, oraz kwalifikacje zawodowe. W przypadku udania się do psychoterapeuty, zazwyczaj zaproponuje on terapię rodzinną, gdyż problemy z zachowaniem dziecka swoje źródło biorą najczęściej w nieprawidłowym funkcjonowaniu całego systemu rodzinnego. Do psychoterapeuty warto udać się również w każdej tej sytuacji, kiedy odczuwa się brak sensu dalszego życia, lub też w przypadku pojawiania się myśli samobójczych. Warto również, by dobry psycholog w Łodzi w takiej sytuacji nawiązywał oraz utrzymywał stałą współpracę z psychiatrą, który dobierze odpowiedniego rodzaju leki do aktualnego stanu pacjenta.

leczenie uzależnienia od alkoholuProblemem w takiej sytuacji pozostaje z pewnością jedynie branie środków farmakologicznych, a porzucenie terapii — leki są bowiem w stanie jedynie łagodzić objawy przyczyn istniejących problemów, a najlepsze efekty można uzyskać łącząc farmakoterapię z psychoterapią. W przypadku zaś występujących problemów w relacjach z partnerem, warto udać się do odpowiedniego specjalisty rodzinnego. Warto korzystać z jego usług nawet w przypadku problemów, które wydają się być nie do rozwiązania — na przykład w przypadku zdrady w związku. Bardzo często, terapeuta, nie widząc żadnych szans dla związku, będzie prowadził do jego zakończenia, ale w sposób najłagodniejszy dla poszczególnych partnerów. Jak więc widać wybierając odpowiedniego specjalistę, warto zawsze mieć na uwadze typ istniejącego problemu.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z usług doświadczonych terapeutów. W takiej sytuacji, warto przede wszystkim wiedzieć czym kierować się przy wyborze tego najlepszego specjalisty. Szczególnie kluczowe okazuje się być ustalenie typu występującego problemu, oraz poszukiwanie odpowiedniego specjalisty, który najlepiej poradzi sobie z danym, aktualnie występującym problemem.

Zostaw komentarz