karboksyterapia

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterpia to zabieg stosowany w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Polega on na terapii dwutlenkiem węgla, który wstrzykiwany jest pacjentom pod skórę, w celu rozszerzenia naczynek, dotlenienia komórek oraz ich zregenerowania. Karboksyterapia jest najczęściej stosowana przez osoby zmagające się z problemami z urodą, w tym między innymi nadmiernym cellulitem, zmarszczkami, rozstępami czy bliznami.

Karboksyterapia na cellulit

karboksyterapia Jakie są efekty zabiegu i czy jest on bezpieczny? Zabieg jest tańszą alternatywną dla botoksu – pojedynczy koszt jego wykonania wynosi od około 100 do 200 złotych. Skuteczność ukształtowana jest na bardzo wysokim poziomie i w wielu przypadkach po jednorazowym zabiegu efekty są zauważalne nawet po kilku dniach. W zależności od miejsca, w którym przeprowadzana jest karboksyterapia czas oczekiwania na efekty może się różnić i sięgać nawet do kilku miesięcy, a u niektórych pacjentów liczba zabiegów będzie musiała zostać zwiększona do kilku lub kilkunastu, aby skuteczność została zauważona. Osoby decydujące się na redukcję cellulitu, mogą spodziewać się jego zmniejszenia nawet o 90 procent, natomiast w przypadku blizn i rozstępów, ich widoczność pozostaje zredukowana o około 97 procent.

karboksyterapia W większości przypadków karboksyterapia jest w pełni bezpieczna, choć warto wybierać sprawdzone salony kosmetyczne i gabinety medycyny kosmetycznej. Nieprawidłowy dobór sprzętu i źle wykonany zabieg może prowadzić do pojawienia się rumieńców w miejscach, gdzie wstrzykiwany był dwutlenek węgla. Wielu pacjentów decyduje się na jazdę do województwa łódzkiego, gdzie przeprowadzana jest nieinwazyjna karboksyterapia w Łodzi. Tam specjaliści informują swoich pacjentów o sposobie przeprowadzania zabiegu, przeciwwskazaniach oraz wszelkich zaleceniach. Do karboksyterapii nie powinny podchodzić między innymi osoby w ciąży, z chorobami serca, nerek lub płuc. O pozostałe przeciwwskazania należy zapytać personel gabinetu lub lekarza. Korzystanie z karboksyterapii to jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod pozbycia się problemów urody, jakimi są cellulit, zmarszczki, cienie pod oczami, zwiotczała skóra czy rozstępy.

Koszt zabiegów nie jest wysoki, nawet jeżeli od pacjenta będzie wymagało się regularnego uczęszczania na kilka sesji. Do zabiegu wykorzystywane są certyfikowane narzędzia medyczne, a wszystkie czynności wykonywane są w gabinetach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Przed wykonaniem zabiegu warto skonsultować się ze swoim lekarzem lub specjalistą.

Zostaw komentarz