rowery trekkingowe

Czym charakteryzują się rowery trekkingowe?

Aktywność na świeżym powietrzu często wiązana jest z przejażdżką rowerową. To popularna forma spędzania wolnego czasu ze znajomymi, rodziną lub samemu, przemierzając kolejne kilometry dróg podczas kilku godzin, a nawet paru dni. Aby jednak jazda sprawiała jak najwięcej przyjemności, ważne jest przede wszystkim dopasowanie odpowiedniego roweru.

Rowery do jazdy terenowej

rowery trekkingoweDla osób, które nie planują przejażdżek po wyboistych terenach, a raczej chodnikach, ścieżkach rowerowych lub innych, dość równych nawierzchniach, najlepszym wyborem będzie rower trekkingowy. Dlaczego? Osoby słyszące lub czytające o uniwersalności rowerów górskich, najchętniej to właśnie te pojazdy wybrałyby do przejażdżek. Z pewnością jest to jakieś rozwiązanie, jednak sprawdzi się ono wyłącznie przy jeździe maksymalnie kilkugodzinnej. Przy dłuższych i częstszych wypadach, znacznie bardziej preferowane są rowery trekkingowe. Zostały one zaprojektowane z myślą o bezpiecznym, wygodnym podróżowaniu z bagażem w wyprostowanej pozycji, by po powrocie, nie musieć narzekać na ból pleców. Oprócz odpowiednio dopasowanej ramie roweru pojazd został wyposażony również w węższy i gładszy bieżnik, pozwalający swobodnie poruszać się po równych nawierzchniach.

rowery trekkingoweCechą charakterystyczną rowerów trekkingowych są również akcesoria, bardzo często montowane od razu przez producentów, bez konieczności ich osobnego dokupowania. Mowa tu między innymi o bagażniku z tyłu pojazdu, dzięki któremu można zabrać ze sobą bagaż (np. śpiwór lub koc), a także dodatkowych uchwytów, do których można przymocować sakwy na niezbędne produkty. Niektóre rowery wyposażane są również w pojemne kosze z przodu roweru – sprawdzą się one nie tylko podczas wycieczek, ale również przy zwyczajnym wyjeździe po zakupy. Zarówno męskie rowery trekkingowe, jak i damskie, mogą zostać wyposażone również w inne, przydatne akcesoria, takie jak lampki, odblaski, błotniki lub dzwonek. Koszt rowerów jest bardzo niski i zazwyczaj pojazdy są tańsze od innych typów, przez co zaopatrzyć się można w nie bez specjalnej okazji. Pojazdy służące do poruszania się głównie po równych nawierzchniach, można zakupić zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

Często z rowerów trekkingowych korzystają dziewczynki, choć i Panowie nie pogardzą wygodną jazdą na rowerze, wyposażonym w grube, miękkie siodełko i przedni amortyzator. Warto rozważyć opcję zakupu tego typu pojazdu, szczególnie jeżeli zbliżają się urodziny lub Pierwsza Komunia Święta – z pewnością rower usatysfakcjonuje obdarowanego i skłoni go do aktywności na zewnątrz.

Zostaw komentarz