czarne botki na obcasie

Czarne botki – uniwersalny dodatek do stylizacji

Wśród wielu rodzajów butów damskich jedne cieszą się szczególnym powodzeniem. Są to botki. Jak one wyglądają? Ten typ obuwia standardowo sięga za kostkę i posiada mniejszy lub większy obcas, rzadziej botkami nazywa się buty na całkowicie płaskim obcasie.

Botki spodobają się każdemu

czarne botki na obcasieBotki mogą być wykonane ze skóry naturalnej, sztucznej, zamszu lub nubuku. Najpopularniejsze są botki na obcasie czarne, choć można dostać je także w kolorach takich jak popielaty, brązowy, a nawet czerwony. Skąd bierze się taka popularność botków? Przede wszystkim to uniwersalny dodatek do stylizacji. Ładne, czarne botki w połączeniu ze spodniami dżinsowymi i koszulką nadadzą całej stylizacji elegancji. Szczególnie warto wybrać spodnie typu 7/8 które będą kończyć się przed kostką i jednocześnie będą eksponowały ładne botki na obcasie. W połączeniu z ołówkową spódnicą i białą bluzką będą idealne dla osób pracujących w biurze, czy udających się na ważne spotkanie. Botki zawsze będą też pasować do dowolnej sukienki czy spódnicy, mini i maxi. Warto zaznaczyć, że botki optycznie wydłużają i wyszczuplają nogi, zatem każda kobieta będzie zadowolona z efektu końcowego swojej stylizacji. Obcas w botkach jest stabilny i szeroki, bez względu na wysokość. To sprawia, że nawet osoby które nie chodzą na co dzień w takich butach i źle czują się na obcasach nie będą miały problemu w poruszaniu się w botkach.

czarne botki na obcasieTakże fakt, iż sięgają za kostkę i często posiadają mocne wiązanie sprawia, że dobrze przylegają do stopy i gwarantują pewność chodu. Najczęściej w sklepach można znaleźć botki zamszowe bez żadnych dodatków i ozdób. Projektanci jednak chcąc się wyróżnić na tle innych modeli, nie chcąc jednak ingerować w projekt podstawowy często decydują się na dodanie małych dekoracji. Może to być skórzana wstawka, część buta w innym kolorze, grube kolorowe sznurowadła, czy delikatne ale widoczne metalowe klamerki. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na ,,podstawowy” model buta, możemy mieć kilka par botków, różniących się kolorem, obcasem, czy estetyką. Podsumowując, czarne botki na obcasie to buty, które spodobają się każdej kobiecie i w których każda Pani będzie wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Za dobrej jakości botki zapłacimy od stu do dwustu złotych, w okresie promocji dostaniemy je nawet za kilkadziesiąt złotych.

W bardziej luksusowej wersji, na przykład od znanego projektanta, za botki można zapłacić nawet kilkaset złotych. To dodatek do stylizacji codziennej, eleganckiej i profesjonalnej (firmowej), który zawsze się sprawdzi.

Zostaw komentarz