sok z noni

Co zawiera w sobie sok z noni?

Noni jest rośliną pochodzącą z Azji. Inną jej nazwą jest „morwa indyjska” i jak się okazuje, posiada dla człowieka właściwości prozdrowotne. Wykorzystywano ją powszechnie między innymi w medycynie ludowej, z tym że używano niemalże każdej z jej części. Obecnie największą popularnością cieszy się wykonywany z niej sok. Badania naukowe jasno wskazują na fakt, iż prozdrowotny sok z noni ma korzystny wpływ na organizm ludzki.

Zastosowanie soku z noni

prozdrowotny sok z noniJak się okazuje, morwę indyjską najczęściej można znaleźć na terenach charakteryzujących się klimatem tropikalnym oraz subtropikalnym. Najwięcej okazów z pewnością uda się znaleźć na Madagaskarze lub w Andach jednak ich rodzimymi terenami jest Azja oraz Australia. Noni jest krzewem mierzącym maksymalnie około 9 metrów wysokości, posiada duże, gładkie liście, a także owoce zebrane w kwiatostany. Właśnie wcześniej wymienione owoce służą do wytworzenia specyfiku takiego jak prozdrowotny sok z noni. Już od wielu lat ceni się go na terenach Polinezji, ponieważ dzięki niemu można między innymi poprawić odporność organizmu. Sok ten bowiem posiada w sobie wiele różnego rodzaju składników korzystnie wpływających na ciało człowieka. W owocach noni zawarte są na przykład związki fitochemiczne jak polisacharydy, flawonoidy, lignany, alkaloidy oraz katechiny.

sok z noniNie można jednak zapominać o dużej liczbie witamin, jakie można znaleźć w tym prozdrowotnym specyfiku. Są to między innymi witaminy takie jak A, C, E, B3, czyli niacyna, a także szereg minerałów jak żelazo, sód, magnez, wapń oraz potas. Jak się okazuje, prozdrowotny sok z noni jest świetnym źródłem witaminy C, ponieważ 100 gram jego koncentratu może pokryć 250% zapotrzebowania organizmu na wcześniej wspomnianą witaminę. Poza tym noni posiada aż 20 aminokwasów, a na dodatek ma właściwości przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie, przeciwutleniającą oraz przeciwbakteryjnie. Przed stosowaniem soku z noni warto jednak skonsultować się z lekarzem, gdyż okazuje się, że zbyt duża dawka może mieć negatywny wpływ na zdrowie organizmu człowieka. Maksymalna dawka powinna wynosić około 30 mililitrów 2 razy dziennie.

Noni, czyli morwa indyjska posiada szereg pozytywnych właściwości dla organizmu człowieka między innymi ze względu na posiadanie przez nią dużej ilości różnego rodzaju witamin, minerałów czy aminokwasów. Była stosowana już od długiego czasu w medycynie ludowej mieszkańców Polinezji. Dzisiaj przeżywa swego rodzaju renesans i dostępność do niej jest bardzo łatwa. Obecnie z wcześniej wspomnianej rośliny najczęściej jest produkowany sok.

Zostaw komentarz