sklep rehabilitacyjny

Co oferuje sklep rehabilitacyjny?

Nikt nie lubi chorować, nosić gipsu, czy opatrunków, jednak każdemu zdarzają się kontuzje, czy choroby. Oczywiście, najważniejsza jest profilaktyka, jednak nie zawsze można zapobiec nieszczęściom. Kiedy zatem chcemy zadbać o siebie lub też pozbyć się skutków choroby to warto zakupić odpowiedni sprzęt i akcesoria, które pozwolą nam szybko wrócić do dawnej sprawności.

Szeroka oferta w sklepie

 sklep rehabilitacyjnyNajczęściej polecany sklep rehabilitacyjny w Pile będzie miał szeroką ofertę najlepszych markowych produktów. Dla osób które skręciły kostkę, złamały nogę, czy też doznały poważniejszego uszczerbku na zdrowiu odpowiednie będą akcesoria wspomagające poruszanie się. Do wyboru są kule łokciowe oraz pachowe, balkoniki (idealne dla osób starszych), czy też wózki inwalidzkie (dostępne są te ręczne, jak i nowoczesne elektryczne wózki- skutery). Dzięki nim chory może się poruszać samodzielnie, bez pomocy drugiej osoby. Dla osób przewlekle chorych, leżących, czy dla dzieci niepełnosprawnych np. z dziecięcym porażeniem mózgowym przydadzą się regulowane łóżka z materacem przeciwodleżynowym, ssaki do odsysania wydzieliny z płuc, pionizatory postawy, czy wyciągi. Z kolei dla osób z chorobami płuc przydadzą się pulsoksymetry, koncentratory tlenu, czy zestawy do resuscytacji.

 sklep rehabilitacyjnyDzięki nim chory może lepiej oddychać, monitorować stan zdrowia (np. ilość tlenu we krwi), jak również bliscy chorej osoby mogą w razie potrzeby ją ratować w sytuacji kryzysowej. W sklepie rehabilitacyjnym często można kupić też sprzęt do ćwiczeń czy artykuły do profilaktyki zdrowotnej. Dla dobrego snu warto wybrać ortopedyczną poduszkę o wyprofilowanym kształcie, z kolei osoby z żylakami zachwycą się wysoką poduszką pod nogi. Wiele osób pracujących w biurach narzeka na bóle karku i kręgosłupa. Mogą oni kupić specjalne taśmy do rozciągania, piłki i maty-jeżyki z kolcami do rozluźniania mięśni, czy też piłki o różnej wielkości, które można turlać, siadać na nich, kłaść się i bujać, co ma poprawić stan kręgosłupa i rozciągnąć mięśnie. Sklepy rehabilitacyjne mogą oferować też produkty dla matki i dziecka np. monitory tętna płodu, skarpety kompresyjne i wkładki do butów na płaskostopie, czy też stabilizatory na dłoń lub kostkę.

W dobrym sklepie znajdziemy produkty dla każdego kto chce zadbać o swoje zdrowie w ramach profilaktyki lub też chce szybciej dojść do pełnej sprawności po chorobie czy wypadku. Na pewno obsługa sklepu zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania dla każdego i doradzi w kwestii wyboru produktów dostępnych w sprzedaży.

Zostaw komentarz