Chlorella – dawkowanie tabletek i zalety ich stosowania

Alga słodkowodna, znana też jako chlorella, to organizm, który bytuje w wodzie – nawet tej obecnej w drzewie, w jego korze. Wewnątrz komórek alg znajdują się nie tylko nienasycone kwasy tłuszczowe, ale też białka czy witaminy, dlatego produkty zawierające chlorellę można potraktować jako kompleksowe źródło wszystkiego, co jest organizmowi potrzebne.

Dawkowanie suplementów diety

chlorella dawkowanieWarto jednak wiedzieć, w jaki sposób dawkować tabletki z algą słodkowodną, a także być świadomym tego, co tak naprawdę się w nich znajduje. Należy podkreślić, że chlorella jest bezpiecznie stosowana nawet przez dzieci, jednak jej suplementację warto skonsultować ze specjalistą, szczególnie jeśli brzdąc cierpi na chorobę autoimmunologiczną. Dorośli również powinni o tym pamiętać, mając jednak świadomość, że algi słodkowodne są zdrowe – to bogate źródło witaminy D, B12, biotyny, kwasu foliowego, żelaza czy luteiny. Każde z nich pełni w organizmie ważną funkcję, wspierając jego pracę. Dla przykładu witamina D, której suplementację zaleca się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, pobudza wchłanianie wapnia i fosforu. U dzieci przekłada się to na prawidłowe kształtowanie się kości, zaś u dorosłych może zapobiegać cukrzycy. Dodatkowo chlorella zawiera specjalny kompleks związków, nazywany w skrócie CGF.

chlorella dawkowanieTo czynnik wzrostu chlorelli, który przyspiesza regenerację mięśni, dzięki czemu przydaje się między innymi sportowcom. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, ile przyjmować dziennie preparatu chlorella – dawkowanie tabletek zależy od masy ciała. Przyjmuje się, że należy stosować około jednego grama tego prozdrowotnego środka na 20 kilogramów wagi. Jedna tabletka zawiera zwykle nie więcej niż 0,2 g, dlatego przez cały dzień należy przyjąć ich całkiem sporo – dzieciom wystarczy około 5-10, za to dorosłe osoby mogą dziennie spożywać nawet kilkadziesiąt tabletek z preparatem. Chlorellę należy zażywać zarówno rano, jak i wieczorem oraz w ciągu dnia, dzięki czemu metabolizm z łatwością poradzi sobie z trawieniem zawartych w aldze słodkowodnej związków. Chlorella to suplement diety, który wspomaga między innymi regenerację komórek mięśniowych czy pobudza wchłanianie cennych dla zdrowia minerałów. Ponieważ zawiera witaminę D, spożywanie preparatów z alg słodkowodnych zaleca się na przykład w sezonie jesienno-zimowym, kiedy nie ma zbyt wiele słońca.

Stosując suplement diety chlorella, warto jednak pamiętać, aby nie zażyć go zbyt mało lub za dużo. Zaleca się jeść 1 g preparatu na 20 kg masy ciała dziennie, dlatego należy przyjąć od kilku do kilkunastu standardowych tabletek, które zawierają około 0,2 g sproszkowanych alg słodkowodnych.

Zostaw komentarz