Dentysta

Jaki powinien być dobry dentysta?

Dentysta to jeden z tych specjalistów, którzy są przez każdego niechętnie odwiedzani. Wizyty w gabinecie kojarzą się z bólem, dyskomfortem, czymś nieprzyjemnym, szczególnie jeśli mowa o plombowaniu i wierceniu w zębach.

Cechy dobrego dentysty

DentystaJednak im dłużej zwleka się z wizytą tym dłuższa może okazać się wizyta, a leczenie będzie bardziej kosztowne. Nie warto zatem czekać, tylko przy pierwszych podejrzeniach czy przy bólu zęba udać się do dobrego dentysty. Właśnie, jakiego dentystę wybrać? Czy popularny dentysta z Torunia będzie najlepszy? Na pewno warto jest brać pod uwagę opinie znajomych i rodziny, którzy korzystali z usług danego specjalisty. Można też poszukac w internecie informacji na temat jego działalności. Wtedy będziemy mieli już jakiś pogląd na to, jaki może być ten dentysta, jakie usługi świadczy, w czym się specjalizuje i jaki ma cennik. Dobry dentysta zdecydowanie powinien umieć i lubić pracować z ludźmi. Powinien być miły, życzliwy, cierpliwy. Wiadomo, że wizyta nie jest zwykle przyjemna, więc powinien umieć rozładować atmosferę, rzucić jakiś żart, jak i opowiedzieć o przebiegu leczenia, żeby pacjent wiedział co go czeka. Dzięki temu powinien się uspokoić i lepiej podejść do zabiegu.

DentystaSzczególnie dentysta pracujący z dziećmi powinien być delikatny i cierpliwy. Maluchy nie są obeznane jeszcze ze stomatologią, nie wiedzą, że dzięki tej wizycie ząb już nie będzie bolał, a w przyszłości nie będą mieli problemów. Dobry stomatolog dla dzieci powinien mieć w swoim gabinecie także liczne akcesoria, takie jak naklejki dzielnego pacjenta, misie pluszowe, czy gazetki dziecięce w poczekalni. Dzięki temu maluch może się trochę odstresować, a dostając nagrodę-odznakę poczuje, że dało sobie radę. Stomatolog musi oczywiście nie tylko być miły i przyjazny, ale także profesjonalny, doświadczony i posiadający fachową wiedzę. Każdy dentysta ma jakąś specjalizację i kształci się bardziej w jakimś kierunku np. implantologii, stomatologii estetycznej, stomatologi dziecięcej, chirurgii szczękowej. To pozwala pacjentowi wybrać takiego specjalistę, który szybko zaradzi coś na jego problem. Jeśli przykładowo chcemy wstawić sobie implant tytanowy to lepiej jest się udać do specjalisty implantologia, niż to dentysty, który ma to tylko jako jedną z usług. Fachowy stomatolog powinien wiedzieć także, jak przeprowadzać leczenie bez bólu, to znaczy przy znieczuleniu lub pod narkozą.

Ich rodzajów jest wiele, więc można dopasować je do potrzeb np. inne do krótkiego plombowania a inne do długiego wstawiania implantu.

Zostaw komentarz