lakiery dla dzieci

Bezpieczne lakiery dla małych dziewczynek

Ile to razy słyszymy jak niespełna czteroletnia, mała dama prosi o pomalowanie paznokci. Niestety narażenie dziecka na szkodliwe substancje zawarte w lakierach, odstraszają młode mamy. Nie powinno się nimi malować paznokci — jednakże wiadomo, że maluchy chcą być jak mama. Wiele lakierów do paznokci zawiera groźne związki chemiczne, a jak dobrze wiemy, dzieci często pchają raczki do buzi, co skutkuje niewidocznymi dla oka odpryskami, które lądują w brzuszku dziecka.

Czy istnieją bezpieczne lakiery dla dzieci?

lakier do paznokciZdecydowanie dzięki nowym technologią i pomysłom wielu producentów, stworzyło lakiery dla dzieci. Oczywiście są one oparte na bazie wodnej, więc są w 100% bezpiecznie. Sama radość dziecka, wywiera się w głównie w efekcie malowania, potem nie jest już tak ważne. Małe księżniczki po prostu przez chwilę chcą się poczuć tak jak mama. Zwykłe lakiery trzeba zmywać acetonem, który jest bardzo szkodliwy nie tylko dla dorosłych, ale dla dzieci szczególnie. Jest bezbarwną, łatwopalną cieczą o ostrym charakterystycznym zapachu a dostanie się go do układu pokarmowego, może wywołać: podrażnienie żołądka oraz wymioty. Dlatego lakiery dla dziewczynek, są łatwe w zmyciu — wystarczy do tego ciepła woda. Nie mają one również zapachu i nie zawierają szkodliwych składników, to bardzo ważne jeśli istotne jest dla nas dobro naszej pociechy. Takie lakiery to również wielki wybór kolorów — pastelowe lakiery dla dziewczynek będą w idealnie stonowanych barwach. Raczej nie do wyobrażenia jest pięcioletnia dziewczynka z krwisto czerwonymi paznokciami, prawda? Dlatego delikatne lakiery w jasnych kolorach będą tu idealnym wyborem.

lakiery dla dzieciRóżnokolorowe lakiery do paznokci to ciekawy prezent dla małej damy, która jest zafascynowana malowaniem paznokci, oczywiście należy zawsze nadzorować dziecko przy takich czynnościach. Dodatkowo taki lakier dla dzieci jest bardzo tani to koszt zaledwie kilku złotych. Więc lepiej kupić taki, niż niepotrzebnie narażać zdrowie dziecka przez zwykłe lakiery, groźne dla zdrowia. Naukowcy z Duke University i amerykańska organizacja Enviromental Working Group przeprowadziła eksperyment dotyczący lakierów do paznokci. 24 kobiety używały 10 lakierów do paznokci różnego rodzaju. W 8 z nich znaleziono trujący fosforan trifenylu. W pozostałych dwóch – jego śladowe ilości, ale na buteleczkach nie był wymieniony w składzie! Co się okazało? Malując paznokcie lakierem, zapewniamy sobie gromadzenie toksyn w komórkach. Trucizna ta uszkadza nasz układ hormonalny poprzez zastopowanie powstawania hormonów. Wystarczy, że dostatecznie trujemy tym siebie — nie róbmy tego swoim dzieciom!

Co zrobić jeśli dziecko jednak nie chce odpuścić i chce mieć pomalowane paznokcie? Wybierzmy mądrze — kupmy specjalny lakier przeznaczony dla dzieci. Taki, który nie zawiera toksycznych składników oraz zmyje się za pomocą wody. Najlepiej jednak nie przyzwyczajać w ogóle do malowania paznokci, każda mała kobieta jeszcze w przyszłości się ich namaluje.

Zostaw komentarz